II Spotkanie szkoleniowe OSiR 19 maja 2012r.19 maja 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe nad wodą na Łaskim OSiRze. Pogoda dopisała - było ciepło choć wietrznie. Młodzież również dopisała w komplecie, więc można było przejść do nauki gruntowania zestawu i odpowiedniego wygruntowania łowiska.


Nie zabrakło też najmniejszej i najmłodszej uczennicy naszej szkółki, z przedszkola, która chłonie wiedzę wędkarską jak przysłowiowa "gąbka". Pokazała nasza pupilka co poniektórym starszym kolegom, jak należy rybki łapać.
Po wygruntowaniu przyszedł czas na wymieszanie zanęt z dżokersem i nęcenie, po którym ryby zaczeły szaleć w łowisku i na stanowiskach zaczął się ruch jak supermarketach przed świętami. Początkowo łupem padała płoteczka, ale po chwili...Kamili spławik powędrował pod wodę i po emocjonującej walce Kamila wycholowała okazałego lina. Była to największa ryba sobotniego popołudnia.Faktem połowu lina nie zraziła się Marta, która sukcesywnie łowiła płotkę za płotką, a pod koniec mini zawodów jazgarze i okonie. Jednak na nic się to zdało i musiała ustąpić wyższości koleżanki, która miała większą wagę złowionych ryb.

Następne spotkanie z młodzieżą to zawody z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w niedzielę 03 czerwca o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i opiekunów !